Lęki i depresje. Co na uspokojenie bez recepty?

Praca, dom, rodzina, obowiązki. Codziennie jesteśmy narażeni na stresujące sytuacje. Natłok wrażeń i zadań sprawia, że często nie możemy poradzić sobie z tym, co nas otacza. Szukając szybkich i prostych rozwiązań uderzamy do apteki. Choć środków na opanowanie skołatanych nerwów jest wiele, to warto wybrać te najbardziej skuteczne.

To zupełnie normalne zjawisko, że człowiek się stresuje. Nie bez powodu mówi się, że „tylko głupi się nie boi”. Bowiem stres jest naturalnym gestem organizmu, który w taki sposób stara się obronić. Jednak bywają sytuację, gdzie stres jest reakcją pozytywną, motywującą do pracy. Mimo wszystko ze stresem należy walczyć. Brak naszej ingerencji w problemy związane z długotrwałym zdenerwowaniem mogą skutkować bezsennością i lękami, z których ciężko wyjść. Zwłaszcza jeżeli od dłuższego czasu lekceważyliśmy to zjawisko. Dlatego warto zastosować preparaty uspokajające mające wpływ na nasze zachowanie. To jednak rozwiązanie doraźne i należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu pozyskania porady jak wyjść z naszego problemu. Zażywanie tabletek na uspokojenie należy połączyć z naturalnymi technikami radzenia sobie ze stresem a następnie stopniowo odstawiać preparaty.


Skuteczne i bez recepty


Pomocy w środkach na uspokojenie szukają różne osoby. Nie ma jednej grupy, do której można zaliczyć użytkowników tych preparatów. Są to zarówno młode matki, starsi biznesmeni, emeryci. Na forach o tematyce zdrowia i leczenia najczęściej pada hasło Nervosol lub Persen. To jedne z najpopularniejszych środków uspokajających bez recepty. Z opinii wynika, że Nervosol jest skuteczny, a jedynym jego minusem jest smak. Podobne zdanie panuje wśród osób zażywających Persen, który zaś jest w tabletkach. Obydwa leki nie pomogą wyjść z depresji, ale bardzo skutecznie koją nerwy i pomagają zasnąć. Co ważne – w niewielkich ilościach nie mają skutków ubocznych w postaci senności, co występuje w wielu innych środkach.


Często używanym preparatem jest też Benospokój, którego składniki zmniejszają napięcie psychiczne. W dużej mierze sprzyja uspokojeniu i odprężeniu i redukuje uczucie przemęczenia oraz rozdrażnienia. Benospokój zażywa się raz dziennie i można po nim prowadzić samochód, ponieważ nie powoduje otępienia umysłowego. Na koniec tradycyjna już Extraspasmina używana przeważnie w łagodnych stanach napięcia nerwowego i jako środek wspomagający w okresowych trudnościach z zasypianiem. Przypominamy, by nie stosowały jej kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Preparat nie jest przeznaczony także dla dzieci poniżej 12 roku życia.


Pamiętaj, że powyższy wpis to tylko wskazówki. Nie każde środki działają tak samo na człowieka. Preparaty najlepiej dobierać po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą, bo samoczynne działanie może tylko zaszkodzić. Poza tym w stanie depresyjnym warto znaleźć sobie pasję, by wypełniać czas i zapomnieć o problemach.

Ocena: 4.6/5, głosów: 5.
przeliczanie głosów...

komentarze

wypowiedzi